Nyhet

Se Young Dreams' nye video

Mot midten av oktober slapp bandet singelen «Fog of War», som er hentet fra deres kommende album. Nå er videoen til singelen her.

I skrivende stund er bergensbandet Young Dreams ute på turné sammen med sine australske stallkamerater i Tame Impala, en turné for bergensernes del begynte i Oslo, og som ender i morgen, når Young Dreams og Tame Impala spiller en utsolgt konsert på Leadmill i den engelske industribyen Sheffield.

Deres kommende album har vært i kjømda en stund allerede, og fortsatt må man finne seg i å smøre seg med tålmodighet. Albumet «Between Places» kommer ikke til å bli utgitt før 25. Februar, men i mellomtiden kan man sjekke ut den nye musikkvideoen til singelen «Fog of War».

Young Dreams har nok en gang benyttet seg av regissøren Kristoffer Borgli, som også sto bak videoen til låten «Young Dreams».


Som så ofte med Borgli, handler videoen om mellommenneskelige forhold med ungdom i hovedrollen, bygget opp med bilder av interiører, sykling i sommerfrodige gater og små innslag av mørke, som i denne videoen kommer til syne i form av en latente psykiske problemer, en armbrøst – og noe så nekro som likbrenning av en druknet schæferhund. Borgli parafraserer også fint omslaget til «Fog of War»-singelen med undervannsbilder av videoens kvinnelige hovedrolleinnehaver.

Sjekk ut videoen under:


ANNONCE