Nyhet

Sjekk ut programmet til Øyafestivalens klubbdag

Mange godbiter på programmet dagen før dagen.

Øyafestivalen arrangeres i år for første gang i Tøyenparken, i dagene 6. - 9. august. Men vi skal selvfølgelig ikke glemme klubbdagen 5. august, hvor innehavere av gyldig festivalbånd har mulighet til å fordype seg i Oslos klubbscener og et mangefasettert program.

Klubbdagen ble først en del av festivalen i 2001, og festivalarrangørene regner med at 6000-7000 mennesker er innom klubbdagen på et normalår.

— Klubbdagen er en fantastisk åpningsdag, og et godt utstillingsvindu for musikk-Oslo. Dette gjelder både artister, klubber og arrangørmiljøer. Klubbdagen er en god anledning til å samarbeide godt med den type miljøer vi selv kommer fra, uttaler festivalens pressesjef Jonas Prangerød til OsloBy.

I år kan man blant annet få med seg Heroes & Zeros på Blå, O. Martin på The Crossroad Club, Svømmebasseng på Dattera til Hagen, Lady Moscow på Gamla, Mona & Maria på Kulturhuset, Dig Deeper på Revolver og Silja Sol (bildet) på Tilt.

Sjekk ut det komplette programmet til Øyafestivalens klubbdag her:

Blå

19:30 Antler
20:20 Astro Sonic
21:10 Heroes & Zeros
22:00 Traumahelikopter (NL)
22:50 Jesus Fucking Christ
23:40 Pow Pow
00:30 KUUK

The Crossroad Club

20:00 Janne Hea
21:00 Pokal
22:00 O. Martin
23:00 Kosmik Boogie Tribe
00:00 Electric Eye

Dattera til Hagen

17:00 Ole Torjus
18:00 Let's Be Light
19:00 Intertwine
22:00 Tomorrow We Move to Hawaii
21:00 Broen
22:00 Svømmebasseng

Fisk og Vilt

20:00 Rydin
21:00 Aact Rraiser
22:00 Mmm
23:00 folkE
00:00 Minnie-Oh

Gamla

19:00 Lady Moscow
20:00 Juicer
21:00 Vito
22:00 MK's Marvellous Medicine
23:00 Pybanen

Internasjonalen

18:00 Rebecca Thorsen
19:00 Fay Wildhagen
20:00 Sigrid Raabe
21:00 Støv
22:00 Psyence Fiction

John Dee

21:00 Spurv
22:00 Kindred Fever
23:00 Shevils
00:00 Ondt Blod

Jøger på Jæger

22:30 Shitrich
23:00 Jonas V. & Petter Beyer
23:30 Degos
00:00 Herreløse
00:30 Stylo G (UK)
01:15 Raggabalder + Safari Sound (SE)

Kampen Bistro

21:00 Magnus Moriarty
22:00 Línt

Kulturhuset

19:30 Feelings
20:30 Mona & Maria
21:30 Frøkedal & Familien
22:30 Spectral Haze

Last Train

23:00 Volume
00:00 Beglomeg

Mir

19:00 Odd Loves to Dance
20:00 Lumikide
21:00 Glaciers
22:00 S.L.Y.C.

Mono

21:00 Haust
22:00 Haraball
23:00 Kollwitz
24:00 Moon Relay

Palace Grill

20:00 Silkeramp
21:30 Sophie's Garden

Parkteatret

17:30 5 Elementer (under 18)
21:00 5 Elementer (18-årsgrense)

Revolver

17:00 (i bakgården) Vegard Bleken
19:30 Dig Deeper
20:30 Banzai Love
21:30 The Cables
22:30 Darling West
23:30 Seven Doors Hotel

Sawol

20:30 DRM Klikk
21:30 Cezinando
22:30 Fredfades & Ivan Ave
23:30 Oter

Sound of Mu

20:00 Happy Tosh
21:00 Eon Hood
22:00 Masselys

Tilt

19:00 Silja Sol
20:00 At Your Leisure
21:00 S/O/L
22:00 Slutface

Vanguard

20:00 Koèju
21:30 Rich Girl Funeral
22:30 Ökogym

The Villa

00:00 Metoo (ZA)
01:00 Control Voltage Khomeini

Pokalen, Vulkan Arena

20:00 Cattle Decapitation (US)
21:00 Condor 22:00 Alfahanne (SE)
23:30 Mantar (DE)

Vulkan Arena:

20:30 Tombstones
21:30 Pentagram Chile (CL)
23:00 Possessed (US)

Østkanten Bluesklubb på Herr Nilsen

19:00 NRWY
20:30 BLØSH
22:00 Marcus Løvdal Band
23:30 Petter Baarli

Les mer om Øyafestivalen i GAFFAs Festivalguide.

ANNONCE