Den bebrillede artisten er albumaktuell om dagen, men begynner også å få en travel festivalsommer.
Jarle Bernhoft (bildet) slipper i morgen oppfølgeren til kjempesuksessen Solidarity Breaks fra 2011, Islander. Albumet har allerede rukket å få god omtale, og vår anmelder klinket til med hele seks stjerner og full pott i sin anmeldelse av den etterlengtede utgivelsen i dag.
Nå er det også klart artisten, som betegnes som et fyrverkeri i konsertsammenheng, tar turen til Mo i Rana og Verket 2014. Festivalen arrangeres over to dager 29. og 30. august og har tidligere sikret seg fine navn som Skambankt, Veronica Maggio, Morten Harket og Seigmen.
— Bernhoft har befestet tittelen som en av landets klart største mannlige artister. Med enda et så bra navn på plakaten, tegner dette til å bli tidenes Verket-festival på Revelen skriver Verksmester Christian Lorentsen i en pressemelding i dag.
For full oversikt over Verket 2014 og resten av sommerens festivalprogram - sjekk ut GAFFAs Festivalguide.
Her ser du Bernhoft ta bading til et nytt nivå i den ferske, halvnakne og synkronsvømmende musikkvideoen til Come Around: