Osloartisten slipper tilsynelatende et julealbum ved navn «O’ jul» i 2028. Det er bare å begynne å telle ned dagene!
Fans og presse har fått noe å se fram til i lang tid.
"Cezinando annonserer julealbumet «O’ jul» til digital lansering 2028." står det skrevet i en kryptisk, kort og konsist pressemelding sendt ut av managementet hans (Little Big Sister) mandag ettermiddag. På Instagram har han simpelthen postet et edgy bilde av en hånd med frostbitt på fingerne og et lam tatovert i håndflaten, som ser ut til å være et albumcover.
Tidligere i år slapp Cezinando albumet Sinekyre 3, som fikk både ros og ris i fire stjerners anmeldelse i GAFFA:
"Det nye albumet til musikknorges store stilikon er argumenterbart hans mest «out-there» utgivelse så langt, med eksperimenterende lydbilder og dikterisk sikksakk som, trolig bevisst, utfordrer paletten til den mer gjennomsnittlige lytteren."
Snåle og kunstnerisk utforskende karriereveivalg av denne typen begynner å bli selve varemerket til Cez. Tenk om dette faktisk er det siste man hører fra han frem til desember 2028? Vi får vente og se.
LES OGSÅ: Cezinando, Sinekyre 3: "AF1 på fjong ketamin" ★★★★




