Nyhet

Alt-J og Natalie Prass til Bergenfest

To spennende navn tilføyes festivalplakaten i dag.

Bergenfest 2015 har allerede et imponerende program med artister og band som Death Cab For Cutie, Bastille, Patti Smith, Sam Smith, First Aid Kit og Kygo på plass. I dag kan de bekrefte at to nye navn er klare for festivalen.

Alt-J (bildet) og Natalie Prass spiller nemlig begge på Bergenhus Festning lørdag 13. juni.

Førstnevnte behøver vel knapt noen introduksjon etter at de for knapt to uker siden besøkte Oslo Spektrum, og allerede er bekreftet til Øyafestivalen i august. Deres siste album This Is All Yours ble også belønnet med fem stjerner her i GAFFA.


Natalie Prass er et mer ubeskrevet blad, men absolutt like spennende. Den siste tiden har hun turnert med Ryan Adams (og sunget Dirty Dancing-duetter), og kommer innom både Bergen og Oslo denne uken som oppvarmer for ham. Hun har tidligere også vært en del av backingbandet til Jenny Lewis, men er nå klar til å stå på egne bein etter at hun slapp sitt selvtitulerte debutalbum tidligere i vinter.

Billettsalget til festivalen er for lengst i gang, og du kan fikse deg adgang til festlighetene gjennom GAFFA LIVE.

Vi varmer opp med Alt-Js Hunger Of The Pine:

ANNONCE