Det nye soloalbumet til Thom Yorke har blitt sluppet via BitTorrent.
Thom Yorke sitt nye soloalbum Tomorrow's Modern Boxes har blit lastet ned 116 000 ganger i løpet av sine første 24 timer på markedet.
Albumet ble sluppet fredag via nedlastinsportalen BitTorrent for $6 (38 kroner), og har vist seg å være et meget suksessfullt "eksperiment". I løpet av de 24 timene har nærmere 4,5m gått mer eller mindre rett i Yorke sin lomme.
"Det er et eksperiment for å se om systemets mekanikk er noe folk klarer å forstå. Om det fungerer, kan det være en effektiv måte å gi tibake noe av kontrollen over internetthandel til de som skaper verkene" sier Yorke i en pressemelding.
Yorke, og Radiohead er kjent for utradisjonelle albumslipp. I 2007 ble In Rainbows sluppet med en betal-hva-du-vil løsning, mens oppfølgeren The King Of Limbs ble annonsert ble annonsert fem dager før slippdato. Thom Yorke sitt forrige soloalbum The Eraser kom i 2006.
P.S: en vinylutgave av Tomorrow's Modern Boxes kan bli kjøpt for ikke fullt så snille £30 (315 kroner) fra Thom sin dedikerte nettside.