... og se den nye musikkvideoen til bandet som er klare med sitt første album på 23 år.
GAFFA kunne i går melde om at Boston-bandet Pixies, med Black Francis i spissen, følger de siste måneders EP-utgivelser med en fullengder og dermed er klare med sitt første album på 23 år.
Pixies-fansen har ventet i mange år på et nytt album fra det innflytelsesrike bandet, og nå går altså drømmen i oppfyllelse. Albumets tolv spor er produsert av Gil Norton, som også produserte albumene Doolittle (1989), Bossanova (1990) og Trompe Le Monde (1991), og består av låtene som har vært å finne på de to EP'ene som bandet har gitt ut siden september i fjor, EP1 og EP2, samt tre numre fra den ferske EP3, og singelen Bagboy.
Nå kan du høre Snake, som føyer seg inn i rekken av smakebiter på hva vi kan forvente oss av hvordan Pixies høres ut - 23 år etter utgivelsen av Trompe Le Monde fra 1991.
Hør den nye låta og se den tilhørende (og små-creepy, men gøyale) musikkvideoen her: