Nyhet

Spellemann: Vinnerne

Se hvem som har klart å slå kloa i de gjeve gyldne munnharpene denne gangen.

Hele musikk-Norge er på plass i Stavanger i kveld for å overvære overrekkelsen av atter en bunke gyldne munnharper. GAFFA oppdaterer fortløpende med vinnerne i hver av de tjuetre kategoriene.

De nominerte og vinnerne:

 

ÅRETS NYKOMMER & GRAMOSTIPEND

Broiler "The Beginning"

Hvitmalt Gjerde "Hvitmalt Gjerde"

Kaveh "Hjertet kommer først"

Mikael Paskalev "What´s Life Without Losers"

Monica Heldal "Boy From The North"
 VINNER

 

POPGRUPPE

Alfred Hall "Wilderness"

Razika "På vei hjem"

Real Ones "Tonight only tonight/The morning after"
 VINNER
The Low Frequency in Stereo "Pop Obskura"


 

ROCK

Bigbang "The Oslo Bowl"

Hedvig Mollestad trio "All of them witches"

King Midas "Rosso"
 VINNER
Motorpsycho "Still Life With Eggplant" 

 

BLUES

Bjørn Berge "Mad Fingers Ball"

Gina Aspenes "intertia"
 VINNER
Knut Reiersrud "Aftonblues"


 

COUNTRY

Bendik Brænne "How To Fake It In America"
 VINNER
Bøygard "Blågras På Skrindo"

Jonas Fjeld & Chatham County Line "Western Harmonies"

 

DANSEBAND

Hanne Mette "Minner"
 VINNER
Ole Ivars "50 år"

Rune Rudberg Band "Tro"

 

BARNEMUSIKK

Diverse artister "Karsten og Petra - Sangene fra filmene og TV-serien"

Onkel Tuka "Musekongen Blues"

Tullkattesnutene "Vi vil ut på byen"
 VINNER

 

ELEKTRONIKA/DANCEMUSIKK

Proviant Audio "Drift Days and Disco Nights"

Ralph Myerz Band "Super sonic pulse"
 VINNER
Rune Lindbæk "Krasava"

 

FOLKEMUSIKK/TRADISJONSMUSIKK

Ingebjørg Bratland og Odd Nordstoga "Heimafrå"
 VINNER
Mari Boine "Gilvve gollát - sow your gold"

Rydvall/Mjelva "Isbrytaren"

Sudan Dudan "Inntil i dag"

 

INDIE

Atlanter "Vidde"

Hvitmalt Gjerde "Hvitmalt Gjerde"

Young Dreams "Between Places" VINNER

 

HEDERSPRIS

Anne Grete Preus VINNER

 

URBAN 

Don Martin "En gang Romsåsgutt alltid Romsåsgutt"
 VINNER
Jaa9&OnklP "Diskoteket er stengt"

Lars Vaular "1001 Hjem"


 

TEKSTFORFATTER

Erlend Ropstad "Hva om det ikke er sånn som du tror at det er" - Tekstforfatter: Erlend Ropstad

Frida Ånnevik "Ville Ord" - Tekstforfatter: Frida Ånnevik
 VINNER
Lars Vaular "1001 Hjem" - Tekstforfatter: Lars Vaular

Ole Paus "Avslutningen" - Tekstforfatter: Ole Paus

Stein Torleif Bjella "Heim for å døy" - Tekstforfatter: Stein Torleif Bjella


 
KOMPONIST

Jenny Hval "Innocence in Kinky" - Komponist: Jenny Hval

Kringkastningsorkesteret/Magnus Loddgard/Thomas Kjekstad/Sverre Riise/Marius Hesby/Thomas Rimul "Fierce Kentucky Mothers of Doom" - Komponist: Jon Øyvind Næss
 VINNER
Moddi "Kæm va du?" - Komponist: Pål Moddi Knutsen

Moddi "Set The House On Fire" - Komponist: Pål Moddi Knutsen

Oslo Filharmoniske Orkester/Rolf Gupta/Gjermund Larsen "Lars Petter Hagen" - Komponist: Lars Petter Hagen


 

VISER

Erlend Ropstad "Hva om det ikke er sånn som du tror at det er"

Frida Ånnevik "Ville Ord"
 VINNER
Hekla Stålstrenga "Dyrandé"

Moddi "Kæm va du?"
 VINNER
Stein Torleif Bjella "Heim For å Døy"


 

METAL

Kvelertak "Meir"
 VINNER
Obliteration "Black Death Horizon"

Satyricon "Satyricon"

Shining "One One One"

 

KLASSISK

Bjarte Eike/Barokksolistene "The Image of Melancholy"

Christian Ihle Hadland/Oslo Philharmonic Orchestra/Arvid Engegård "Mozart Piano
Concertos nos. 21 and 22"

Marianne Thorsen/Bergen Philharmonic Orchestra/Neeme Järvi "Svendsen - Orchestral
Works vol. 3"

Oslo Strykekvartett "The Schubert Connection" VINNER

 

SAMTID

Christian Wallumrød Ensemble "Outstairs"
 VINNER
Oslo Filharmoniske Orkester/Rolf Gupta/Gjermund Larsen "Lars Petter Hagen"

SPUNK "Das Wohltemperierte Spunk"


 

ÅPEN KLASSE

Stein Urheim og Mari Kvien Brunvoll "Daydream Twin"

Susanna and Ensemble Neon "The Forester"
 VINNER
The Source "The Source:Of Summer"

 

POPSOLIST

Hanne Kolstø "Stillness and Panic"

Ingrid Olava "Summer House"

Maria Mena "Weapon In Mind"

Moddi "Set the House on Fire"

Monica Heldal "Boy From the North" VINNER

 

ÅRETS HIT

Broiler "Vannski"

Envy "Am I Wrong"

Røyksopp feat. Susanne Sundfør "Running To The Sea"

Truls "Out Of Yourself"

Ylvis "The Fox" VINNER

 

ÅRETS SPELLEMANN

Ole Paus

Å

RETS NYKOMMER & GRAMOSTIPEND

Broiler "The Beginning"

Hvitmalt Gjerde "Hvitmalt Gjerde"

Kaveh "Hjertet kommer først"

Mikael Paskalev "What´s Life Without Losers"

Monica Heldal "Boy From The North"

POPGRUPPE

Alfred Hall "Wilderness"

Razika "På vei hjem"

Real Ones "Tonight only tonight/The morning after"

The Low Frequency in Stereo "Pop Obskura"

ANNONCE