Nyhet

Depeche Mode til Oslo

De britiske synthheltene i Depeche Mode gjør en etterlengtet konsert på norsk jord mot slutten av året.

Fredag 13. desember kommer Depeche Mode endelig på besøk i Norge igjen, og da er det Telenor Arena som er stedet.

Depeche Mode slapp nettopp sitt trettende studioalbum, «Delta Machine», det første siden «Sounds Of The Universe» fra 2009. Nytt album betyr også turné, og det ser ut til at Depeche Mode kommer til å tilbringe mesteparten av 2013 på veien. Konserter er til og med booket inn i 2014, og de fleste verdenshjørner skal etter planen få besøk.

Oslo og Amsterdam er foreløpig bandets eneste konserter i desember, på bandets andre runde i Europa i forbindelse med det nye albumet. Den første runden starter allerede i mai, og da er det 36 konserter som står på programmet. Blant de finner vi Sverige og Danmark, så om man ikke orker å vente helt til desember, er det ikke så langt å reise for å få en tidlig dose Depeche Mode.


Billetter til konserten i Oslo legges ut for salg først om en liten uke, torsdag 12. april, og fornøyelsen kommer til å koste minst 605 kroner om man vil stå, og 705 kroner om man vil sitte.

Depeche Mode slapp forrige uke singel nummer to fra «Delta Machine», «Soothe My Soul», sjekk ut musikkvideoen her:


ANNONCE