Nyhet

Slipknot drar i gang egen festival

Bandet lanserer Knotfest, som arrangeres i august.

At Slipknot opererer utenfor normenes rammer er en norm i seg selv. Metallbandet ikler seg masker og kaller sine fans for «maggots» – fluelarver. Bandet har i de siste årene også opplevd motgang. I 2010 ble bandets bassist, Paul Gray, funnet død på sitt hotellrom som følge av en morfinoverdose. Bandet bestemte seg deretter for å ta en pause.

Nå aner man derimot et lite lys i tunellen for Slipknot. Knot er navnet på bandets egen festival, som i august i år skal arrangeres for første gang. Bandet vil sammen med blant andre Deftones, Lamb of God, Cannibal Corpse og Gojira opptre på en todagersfestival i hjertet av USA, blant annet i bandets hjemstat, Iowa.

– Vi har kommet til tiden alle «maggots» i verden har ventet på, dagen da sinnssykdommen klekkes og finner sammen på en og samme plass, uttalte bandet – på lett teatralsk vis – på sin egen hjemmeside.


På samme sted forklarer bandet også at festivalen vil foregå på to forskjellige steder i USA. Festivalens minste scene er reservert mindre, fremadstormende band, mens den store scenen er forbeholdt Slipknot og band av lik størrelse som dem.

I tillegg til festivalen, er også et Slipknot-museum under planlegging, graffitivegger oppføres og trommesirkler med bandets medlemmer kan besøkes. I mai kunne også bandets vokalist Corey Taylor annonsere at Slipknot slipper et greatest hits-album den 17. juni.

Knotfest arrangeres i byen Council Bluffs i Iowa 17. august, før den pakker sammen og forflytter seg til Somerset i nabostaten Wisconsin dagen etterpå.


Billettene til festivalen legges ut for salg førstkommende fredag.

ANNONCE