Artisten har nå det største antallet diamantsertifiserte singler i USA.
Denne uken slo Drake en av de største rekordene i den amerikanske musikkbransjen. Artisten har nå ti diamantsertifiserte sanger, som er flest i USA. Sertifiseringen tildeles av Recording Industry Association of America til en sang eller et album når det når 10 millioner enheter i USA. Disse enhetene telles både etter strømming og kjøp.
De nye sangene som mottar sertifiseringen er "Hold On", "We're Going Home" og "Best I Ever Had". Tidligere har sangene hans "God's Plan", "Hotline Bling", "One Dance", "Sicko Mode" (med Travis Scott), "Life Goes On" (med Lil Baby og Future), "Love Me" (med Lil Wayne og Future), "No Guidance" (med Chris Brown) og "Work" oppnådd sertifiseringen.
Drake er nå den første artisten som har en tosifret samling av diamantsertifiseringer, og overgår Post Malone og Garth Brooks, som har ni hver. Rihanna er den kvinnelige artisten med flest diamantsertifiseringer, med syv i skrivende stund.
LES OGSÅ: Micheal Jackson-film utsatt
Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA SE før den ble oversatt av den norske redaksjonen og publisert på GAFFA NO.