Nyhet

Her er programmet til Øyafestivalens klubbdag

Stor offentliggjøring i dag!

Stor offentliggjøring i dag!

Tirsdag 8. august er det igjen klart for den tradisjonsrike klubbdagen til Øyafestivalen - en solid kickstart før programmet i Tøyenparken starter dagen etter. Åretst utgave er den største på mange år med 120 opptredener fordelt på 25 spillesteder.

LES OGSÅ: Lana Del Rey bekrefter utgivelsesdato.

Blant artistene som opptrer på klubbscenene i Oslo denne dagen finner vi i år Elsa & Emilie, Curvs, Fieh, Baya, Rytmeklubben, Kappekoff, 9 Grader Nord, Amanda Tenfjord (bildet), Hvitmalt Gjerde, Torgeir Waldemar, Tuvaband, Foammm, Ondt Blod og Bokassa - for å nevne noen.

— Klubbdagen skal vise fram den delen av Oslos musikkliv hvor Øyafestivalen starta, de små og mellomstore scenene. Vi ønsker at artister, spillesteder og arrangører skal vise seg fram denne dagen. Dette er en anledning til å fråtse i ny musikk, og kanskje få med seg noe som står på en av de store Øya-scenene om to eller tre år, sier Jonas Prangerød i Øyafestivalen til GAFFA.

Artikkelen fortsetter under videoen.

Prangerød er særlig fornøyd med den musikalske spennvidden programmet kan by på.

— Årets utgave av klubbdagen har en fantastisk bredde og vi gleder oss over jobben de 25 spillestedene har gjort, avslutter han.

Se hele programmet under.

BLÅ

18:30 Kim Myhr
19:30 Dark Times
20:30 Stein & The Fury
21:30 Sturle Dagsland
22:30 Elsa & Emilie
23:30 MoE
00:30 Curvs

DATTERA TIL HAGEN

17:00 Fieh
18:00 Elida Høgalmen
19:00 Verdensrommet
20:00 Ponette
21:00 BAYA
22:00 Rytmeklubben 

GAMLA

19:00 Temporary
20:00 KitFai
21:00 Alle Gode Ting
22:00 Påls Butikk
23:00 Level & Tyson 

INGENSTEDS

20:00 Iris Waves
21:00 Mokri
22:00 Caper Parade
23:00 Living
00:00 Andreas Doif
01:00 Kappekoff  

INTERNASJONALEN

20:30 Trist Pike
21:30 Closing Eyes 
22:30 FOAMMM
23:30 9 Grader Nord
00:30 Softcore Untd.  

JAEGER – Den Gyldne Sprekk: OOZING MACHIZMO MADNEZZ

19:15 Power Monsters (opptrer også mellom de andre artistene)
19:30 Gard aka GardifraBetongen
20:05 Motorsegler med Lárus Sigurvin Jóhannesson
21:00 Tusmørke
21:50 Zweizz
22:25 Skalla
23:10 Melkeveien
00:10 Kenneth Engebretsen
00:30 DJs B4B
00:30 DJs HMD 

JOHN DEE

20:45 Amanda Tenfjord 
21:30 Lyse Netter
22:15 Posterboys
23:00 Einar Stray Orchestra 

KAMPEN BISTRO

20:00 Kyrre Bjørkås
21:00 IEatHeartAttacks
22:00 Timeworn

KRØSSET

18:30 Revolt V
19:30 EuroTrash
21:30 Hvitmalt Gjerde
22:30 Reggie Got Beats 

KULTURHUSET

18:30 Panda Panda
19:30 Austestad
20:30 Jenny Konradsen
21:30 Philco Fiction
22:30 Junk Machine 

LAST TRAIN

23:00 Label
00:00 Sweden 

LITTERATURHUSET

20:00 Faen ta stereotypiene (med Gabrielle, Kaja Gunnufsen, Nils Bech i samtale med Marie Amdam)

Etter samtalen spiller Kaja Gunnufsen og Tim Salvesen plater.

MIR

20:00 Dill Dolls
21:00 Sightseers
22:00 Mayflower Madame 

MONO

20:00 Mats Wawa
21:00 Torgeir Waldemar
22:00 Band Of Gold 
23:00 Rick Ashtray  

PARKTEATRET

Yngling (fri alder):

18:30 Imitating Aeroplanes
19:15 Sauropod
20:00 Thea & The Wild 

Over 18 år:

21:30 Thea & The Wild
22:15 Sauropod
23:00 Imitating Aeroplanes 

PILA

Fri alder utenfor skjenkeområde

18:00 The Man Is Alive!
19:00 Velour Pockets
20:00 Pikekyss
20:30 The Band Called Oh
21:00 Svømmebasseng
22:00 Mathias Stubø Audio

POSTKONTORET

19:00 Saturday City
20:00 Upstrokes
21:00 De Marvells 

REVOLVER

18:00 Silje Huleboer (Bakgården)
19:00 Avind 
20:00 Auden Prey
21:00 Rivera (Goonbaren)
22:00 Dig Deeper 
22:30 CCTV (Goonbaren)
23:00 Marius Ergo 
24.00 KUUK + The Cunt 

SUBSCENE

Fri alder

20:00 Posterboys
20:50 Spielbergs
21:40 Lüt
22:30 Blodstrupmoen

TILT

20:00 Jonas Aasen & The Wranglers
21:00 Kropp
22:00 Misty Coast
23:00 Idk Ariel 

UHØRT

20:00 Ask Carol
21:00 Tuvaband
22:00 TORA
23:00 Teddy And The Love Gang  

VERKSTEDET

19:30 Me & The Julios
20:30 The st&nt
21:30 Simen Mitlid
22:30 Short Skirts
23:30 Astrosaur

THE VILLA

20:00 Toby & SPN (spiller også mellom de andre artistene)
21:00 JNS
21:40 Pasha
22:20 Kid Astray
23:00 Carl Louis
23:40 Coucheron
00:10 William French 

VULKAN

19:30 Bokassa (Pokalen)
20:00 Fight The Fight (Vulkan Arena)
20:30 Longfield & Super Skeleton (Pokalen)
21:00 Dreamarcher (Vulkan Arena)
21:30 Maraton (Pokalen)
22:00 Ondt Blod (Vulkan Arena)
22:45 Satan Takes A Holiday (SE)  

ØSTKANTEN BLUESKLUBB PÅ HERR NILSEN

19:00 Country Heroes
20:00 Twintoulouse
21:00 SILO
22:00 Howlin' Sun
23:00 Ila Auto

LES OGSÅ: Festivalmenyen til Øyafestivalen er klar.

Øyafestivalen arrangeres i Oslo 8. til 12. august. Blant artistene som spiller i Tøyenparken finner vi The Shins, Lana Del Rey, Pixies og The XX.

Billetter til festivalen kjøper du via GAFFA LIVE.

ANNONCE