Samarbeider med en av hiphopens giganter.
I de siste dagene har Justin Timberlake hatt en nedtelling gående på sin hjemmeside. Nedtellingen er nå avsluttet, og Timberlake kan avsløre hva han har hatt stukket godt opp i ermet: Dels en ny singel med tittelen «Suit & Tie» – med gjesteopptreden av Jay-Z – dels et nytt, musikalsk prosjekt med tittelen «The 20/20 Experience». Timberlake bruker ikke ordet album, men man må nesten formode det er det han snakker om , og det bekreftes også av hans plateselskap, RCA. Musikken stammer fra juni i fjor, og Timberlake forteller at den både er inspirert av de artistene han lyttet til som barn, og «noen nye muser jeg har oppdaget underveis».
Den duggferske singelen er skrevet og produsert i samarbeid med blant andre hans mangeårige kompanjong Timbaland, mens «The 20/20 Experience» etter sigende skal bli utgitt i løpet av 2013. Det blir Timberlakes tredje soloalbum, hans første siden «FutureSex/LoveSounds» fra 2006.
Justin Timberlake brøt gjennom på slutten av 1990-tallet som sanger i boybandet *Nsync, og utga i 2002 det storselgende soloalbumet «Justified». Han har i de siste årene også gjort skuespiller av seg, blant annet i den David Fincher-regisserte Facebook-filmen «The Social Network».
Lytt til «Suit & Tie»:





