I anledning superstjernens 45-årsdag slipper hun en ny versjon av det ikoniske albumet «B'Day».
Happy B’Day! Beyoncé fyller 45 år i dag, og samtidig er det 20 år siden hun ga ut sitt andre studioalbum som soloartist, B’Day.
LES OGSÅ: AURORA åpner arkivet ti år etter debuten
I anledning jubileet er B’Day (20th Anniversary Deluxe Edition) utgitt i dag som en utvidet versjon av det tidligere albumet.
Utgivelsen inneholder blant annet klassikere som "Déjà Vu" med Jay-Z og "Irreplaceable", men også tidligere uutgitte låter og sjeldne spor fra Beyoncés katalog.
Blant de uutgitte låtene finner vi "Can I Watch You" med Pharrell og "Morning Dew (Donk)". Sistnevnte ble imidlertid allerede utgitt 4. juli som en forsmak på jubileumsutgivelsen. Låten ble opprinnelig spilt inn i 2013 under arbeidet med hennes selvtitulerte album Beyoncé.
På den 31 låter lange utgivelsen finner man også flere spanskspråklige versjoner og samarbeid, blant annet med Maluma og den avdøde Selena.
I anledning dagen spekulerer fans på om Beyoncé vil dukke opp som gjesteartist under ektemannen JAY-Zs konsert i London senere i kveld.
Beyoncés siste studioalbum var Cowboy Carter fra 2024, som utgjør andre akt i hennes planlagte albumtrilogi. Første akt, Renaissance, kom ut i 2022, mens fans fortsatt venter på trilogiens tredje og siste akt.





