Nyhet

Sivert Høyem drar til Operaen

Når den folkekjære trubaduren skal avslutte sin soloturné, inntar han Oslos storstue. På scenen vil han få selskap av en rekke gjesteartister.

I begynnelsen av oktober i fjor la Sivert Høyem ut på turné. Bedriften er noe han har gjort en del ganger, men spesielt for akkurat denne gangen, var at han reiste alene. Soloturneen hans – som fikk navnet «Sivert Høyem – Autumn In Arcadia – Solo European Tour» – begynte med to konserter på Verdensteatret i Tromsø, før han tok turen innom blant annet hjemstedet Sortland, Trondheim, Bergen, Oslo og Drammen.

– Jeg er lite nervøs, egentlig. Vi har prøvd å lete etter de flotte lokalene i Norge, helst gamle, sjelfulle lokaler. En del på denne turneen er veldig små, og jeg vil ikke stå mutters alene på en diger scene de første gangene jeg skal gjøre dette. Å spille i idrettshaller er egentlig ikke så morsomt – denne gangen ville jeg gjøre noe som kun var lystbetont, sa Høyem da GAFFA intervjuet ham i forkant av turneen.

31. januar i år begynte Høyem på andre del av soloturneen på Svalbard, og fra fredag av blir han å se på disse stedene:


8. februar – Stavanger, Stavanger Konserthus.
9. februar – Haugesund, Festiviteten.
10. februar – Kristiansund, Operaen.
7. mars – Fredrikstad, Blå Grotte.
8. mars – Skien, Ibsenhuset.
9. mars – Nøtterøy, Nøtterøy kulturhus.
10. mars – Kolbotn, Kolben kulturhus.
21. mars – Hammerfest, Arktisk kultursenter.
22. mars – Harstad, Harstad kulturhus.
23. mars – Bodø, Bodø kulturhus.

Turneen avsluttes derimot i helt spesielle og fasjonable omgivelser. Søndag 21. april inntar Høyem og et knippe venner scenen i Oslos storstue, hvor han formodentlig skal spille låter fra hele sin lange karriere.

– Jeg har lenge hatt lyst til å spille i Operaen. Det er en ære å få innpass der. Nå skal jeg først på turné helt alene, så da blir det ekstra fint å ta med noen venner på scenen i Operaen som en avslutning på det hele. Jeg gleder meg, uttaler Høyem i et presseskriv.


Hvem disse vennene er, er i skrivende stund en hemmelighet, men med tanke på Høyems brede appell og tidligere samarbeidsprosjekter, er det ikke få navn som utpeker seg som aktuelle gjester.

Billettsalget til konserten i Operaen åpnet i dag klokken 09.00.  

ANNONCE