Tønsberg-bandet forente kreftene i anledning tiårsjubileet til Slottsfjell for en knapp uke siden. Nå tar de turen til Oslo og Sentrum Scene i september.
Seigmen ble egentlig oppløst allerede i 1999, men har siden den gang gjort et fåtall svært eksklusive konserter, blant annet i Dødens Dal i Trondheim og på Operaen i hovedstaden. For tiden er de i gang med en liten festivalrunde i Norge, noe som innebærer spilling på blant annet Raumarock på Åndalsnes og Parkenfestivalen i Bodø.
For en uke siden spilte bandet på Slottsfjell-festivalen i hjembyen Tønsberg foran et ekstatisk publikum. Blant dem fant man også GAFFA-redaktør Øyvind Rones.
– Det var ikke mange som ikke var med på dette av de opp mot 10.000 oppmøtte, og på «Hjernen Er Alene» – som tidligere var en deLillos-låt, men som nå bare er Seigmens – virket det som samtlige var med på hvert eneste ord gjennom hele låten. Da konserten var over omtrent en og en halv time etter at det hele startet, var ståpelsen fortsatt gjeldende. Selvfølgelig kan man savne låter her og der, men slik vil det alltid være. Det aller siste albumet Seigmen slapp, «Radiowaves», ble for eksempel utelatt fullstendig denne gangen. Det var nok uansett med på å gjøre settet til en mer helhetlig opplevelse, skrev Rones om konsertens sluttparti.
Nå er det klart at Seigmen tar turen til Oslo og Sentrum Scene. Dett skjer fredag 21. september, og dermed er det duket for en flott opplevelse med melankolikerne under tak i en av hovedstadens flotteste konsertscener. Billettsalget åpner førstkommende lørdag.




