Fem norske navn er klare for Malakoff 2027. På plakaten finner vi alt fra tung tundrarock til bygdetrap og ferske lokale riff.
Slomosa, Delara, ULD, HC & Subaru og Curbz er de første artistene som er bekreftet til Malakoff Rockfestival på Nordfjordeid 23.–24. juli 2027.
LES OGSÅ: Delara til Utopia 2027
Bergensbandet Slomosa vender tilbake til festivalen etter omfattende turnering i Europa og Nord-Amerika. Bare i 2025 spilte de rundt 100 konserter utenfor Norge, og i 2027 er de aktuelle med ny musikk.
Delara kommer med et utsolgt Oslo Spektrum i ryggen, mens ULD tar med seg sin blanding av vise, folk og alternativ pop til festivalen. Trioen har allerede rukket å få tre Spellemann-nominasjoner, Edvardprisen og Prøysenprisen.
Det blir også bygdetrap fra HC & Subaru, som vant Årets Stjerneskudd på by 2026, og alternativ rock fra Curbz, et nytt band med røtter fra Nordfjordeid og Sunnfjord.
– Vi vil at Malakoff skal være stedet der du både får se favorittene dine og oppdager artister du ikke visste du kom til å bli glad i, sier festivalsjef Arnt-Ivar Naustdal.
Et begrenset antall earlybird-billetter er allerede lagt ut for salg. Flere artister annonseres fortløpende.
Mer informasjon finnes på malakoff.no.




