Nyhet

Slomosa og Bygdetrapen topper Malakoffs første artistslipp

Fem norske navn er klare for Malakoff 2027. På plakaten finner vi alt fra tung tundrarock til bygdetrap og ferske lokale riff.

Slomosa, Delara, ULD, HC & Subaru og Curbz er de første artistene som er bekreftet til Malakoff Rockfestival på Nordfjordeid 23.–24. juli 2027.

LES OGSÅ: Delara til Utopia 2027

Bergensbandet Slomosa vender tilbake til festivalen etter omfattende turnering i Europa og Nord-Amerika. Bare i 2025 spilte de rundt 100 konserter utenfor Norge, og i 2027 er de aktuelle med ny musikk.


Delara kommer med et utsolgt Oslo Spektrum i ryggen, mens ULD tar med seg sin blanding av vise, folk og alternativ pop til festivalen. Trioen har allerede rukket å få tre Spellemann-nominasjoner, Edvardprisen og Prøysenprisen.

Det blir også bygdetrap fra HC & Subaru, som vant Årets Stjerneskudd på by 2026, og alternativ rock fra Curbz, et nytt band med røtter fra Nordfjordeid og Sunnfjord.

– Vi vil at Malakoff skal være stedet der du både får se favorittene dine og oppdager artister du ikke visste du kom til å bli glad i, sier festivalsjef Arnt-Ivar Naustdal.


Et begrenset antall earlybird-billetter er allerede lagt ut for salg. Flere artister annonseres fortløpende.

Mer informasjon finnes på malakoff.no.

ANNONCE