Nyhet

Trump nekter å benåde Diddy

Den dømte hiphop-mogulen ba personlig om nåde – men fikk et klart nei fra den amerikanske presidenten.

Sean "Diddy" Combs har personlig bedt Donald Trump om benådning, men den amerikanske presidenten sier nå at han ikke vil godta hiphop-mogulens forespørsel.

Les også: Zara Larssons sinne mot ICE: «Jeg elsker kriminelle»

Ifølge The New York Times har Sean "Diddy" Combs skrevet et brev direkte til den amerikanske presidenten i håp om å få dommen omgjort. Donald Trump bekreftet senere at han hadde mottatt forespørselen – men også at han ikke hadde noen intensjon om å innvilge den.


Trump har også nevnt Combs blant en rekke profiler han ikke planlegger å benåde.

Listen inkluderer Venezuelas president Nicolás Maduro, tidligere senator Robert Menendez og kryptosvindleren Sam Bankman-Fried.

Les også: George Strait og Kiss mottar medaljer fra Donald Trump


Trump kommenterte selv forholdet sitt til Combs med ordene:

"Jeg var meget vennlig med ham. Vi kom godt overens, og han virket som en hyggelig fyr. Jeg kjente ham ikke godt, men da jeg stilte til valg, var han veldig fiendtlig."

Sean "Diddy" Combs ble funnet skyldig 3. oktober 2025 i prostitusjonsrelaterte anklagelser og dømt til 50 måneders fengsel, noe som er litt over fire år. Advokatene hans har siden anket dommen.


Les også: Diddy om kommende dokumentar: «Netflix stjal opptakene»

50 Cent blander seg inn i saken
Curtis "50 Cent" Jackson har tidligere intervenert i saken da ryktene om en mulig benådning først begynte å svirre. I mai 2025 skrev han, ifølge Digital Music News, på Instagram:

"Du kan ikke få benådning mens du snakker sånn. Gå videre."


Kommentaren ble delt sammen med en video av Sean "Diddy" Combs som sa:

"Hvite menn som Trump må forvises. Toppprioriteten er å få Trump ut av embetet."

Curtis Jackson fulgte senere opp med et nytt innlegg:


"Donald (Trump, red.) reagerer ikke godt på respektløshet og husker de som motarbeider ham. Selv om han jobber hardt for å forbedre Amerika, vil han ikke la seg distrahere. Han vil vurdere å benåde folk som har blitt virkelig dårlig behandlet – ikke Puffy Daddy."

Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA DK før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.

ANNONCE