Nyhet

RUSH til Norge i 2027

Rush vender tilbake til Europa og legger turen innom Norge våren 2027.

Geddy Lee og Alex Lifeson utvider turneen som markerer over 50 år med RUSH-musikk. Fifty Something Tour skal innom 13 land i Europa, med totalt 24 konserter. Oslo er blant stoppene når duoen står på scenen til Unity Arena 6. april.

Turneen beskrives som en feiring av bandets katalog og arv, i tillegg til å være en hyllest til avdøde trommeslager og tekstforfatter Neil Peart, som gikk bort i januar 2020. Konsertene gjennomføres som «evening with»-show med to sett per kveld og varierende låtvalg fra katalogen.

Med seg på scenen har Lee og Lifeson den tyske trommeslageren Anika Nilles og keyboardist Loren Gold. Ifølge Lee har arbeidet med nytt ensemble åpnet for et bredt repertoar på rundt 40 låter, noe som skal gi rom for variasjon fra kveld til kveld.


I 2026 gjennomførte duoen en omfattende Nord-Amerika-turné, der de første 22 konsertene ble utsolgt og turneen til slutt omfattet 58 konserter i 24 byer.

RUSH har solgt over 45 millioner album globalt og er innlemmet i blant annet Rock and Roll Hall of Fame og Canadian Music Hall of Fame. Bandet har mottatt flere utmerkelser gjennom karrieren, inkludert Order of Canada.

LES OGSÅ: Bruce Springsteen på turné – etter ICE-protestene


ANNONCE