Neste års siste Øya-dag begynner å ta form: fem nye navn er klare, og festivalen byr på alt fra R&B-stjerneskudd og elektroniske veteraner til hjemmegrodd norsk popmagi.
Sakte men sikkert løfter Øyafestivalen teppet fra 2026-program, og i dag slipper de fem artister til festivalens siste dag, lørdag 15. august.
Tøyenparken får blant andre besøk av Chicago-sensasjonen Ravyn Lenae, de elektroniske legendene Underworld, det norske folkbandet Valkyrien Allstars, det irske pop-stjerneskuddet CMAT og det ferske samarbeidet Alle mine hunder, bestående av Lars Vaular og Gundelach.
Med headlinere som The Cure og Nick Cave & The Bad Seeds allerede på plakaten, ligger Øya 2026 an til å bli en variert og solid årsmodell.
Øyafestivalen arrangeres i Tøyenparken 12.–15. august 2026. Neste artistslipp kommer i november.
LES OGSÅ: Tons of Rock slår på stortromma!





