Nyhet

Det Norske Kammerorkester spiller årets siste "hysj-fri" konsert på Sentralen

Hele Det Norske Kammerorkester samles i Marmorsalen under årets siste RELÆXT-opptreden – et varmt punktum for en konsertserie som har gjort klassisk musikk tilgjengelig for flere.

Søndag 10. november inviterer Sentralen og Det Norske Kammerorkester til årets siste RELÆXT-konsert – et konsept som går ut på å gjøre klassisk musikk tilgjengelig for flere, blant annet ved å droppe de tradisjonelle konsertreglene. Publikum får reagere som de vil, komme og gå underveis og nyte musikken uten å bli hysjet på.

Denne gangen samles hele orkesteret i Marmorsalen, under ledelse av Pekka Kuusisto, med den amerikanske sangeren Sam Amidon som gjest. Det blir en sjelden anledning til å oppleve RELÆXT i fullskalaformat – og billettene er allerede i ferd med å forsvinne.

"Her får alle være akkurat som de er. Det skaper en helt spesiell atmosfære som berører både publikum og musikere," sier Rikke Haakenstuen, markedsleder ved Sentralen.


RELÆXT-serien har siden 2023 kjempet for inkluderende kulturopplevelser, og Sentralen håper at flere arrangører lar seg inspirere til å tenke nytt rundt tilgjengelighet i kulturlivet.

LES OGSÅ: Talking Heads-frontmann David Byrne til Piknik I Parken 2025

ANNONCE