Nyhet

Dagny avslutter Øya 2026

Det baller seg på med Øya-nyheter! Dagny setter et utropstegn som punktum på Øyafestivalen 2026, mens Dijon gjør sin første opptreden i Norge.

Øyafestivalen fortsetter å slippe navn til neste års program, og nå er det klart at Dagny avslutter festivalens siste kveld på hovedscenen. Hun slipper i dag tre akustiske låter fra serien Hjem til jul, og 2026 markerer starten på en ny fase for artisten, med nytt album og en oppdatert liveproduksjon. Siden gjennombruddet med «Backbeat» i 2015 har hun opparbeidet seg en solid posisjon i nordisk pop, med omfattende streamingtall og flere radiofavoritter. Dagny har tidligere spilt for fulle telt på Øya, og får nå oppgaven med å runde av festivalens lørdag.

Samtidig offentliggjøres at den amerikanske artisten Dijon gjester Øya for aller første gang. Dijon har de siste årene blitt omtalt som en av rnb-sjangerens mer nyskapende stemmer, og har samarbeidet med blant andre Charli XCX, Bon Iver og Justin Bieber. Han debuterte som soloartist med albumet Absolutely i 2021, og fulgte nylig opp med Baby, et album som har fått sterke kritikker internasjonalt.

Fra før er The Cure, Nick Cave & The Bad Seeds, SOMBR, Underworld, Ravyn Lenae og flere andre bekreftet til Øyafestivalen 2026. Festivalen opplyser at ytterligere artistslipp er på vei de kommende ukene!


LES OGSÅ: UKENS ARTIST uke 46: Hayde Bluegrass Orchestra

ANNONCE