Nyhet

Nå skal artisten regissere sin første langfilm

GAFFA.no - alt om musikk.

Annie Clark, mer kjent som artisten St. Vincent, har regi når Oscar Wildes «Bildet av Dorian Gray» på ny skal bli film – med kvinnevri.

Tittelkarakteren i det victorianske dramaet skal nemlig være kvinne, melder Variety.

Oscar Wilde utgav sin eneste roman i 1891, der han skildrer en ung, vakker mann med et amoralsk og nytende livssyn. Utskeielsene setter imidlertid ikke spor på hans ytre, bare på et portrett malt av vennen.


LES OGSÅ: Øyafestivalen forlenger leieavtale.

«Bildet av Dorian Gray» er blitt filmatisert en rekke ganger, først ut var danske Axel Strøm i 1910 – mens foreløpig siste versjon var i 2009 med Ben Barnes i tittelrollen. Nå er det Annie Clarks tur.

Det blir langfilmdebuten hennes, etter kortfilmen «Birthday Party» som i januar ble vist på Sundance-festivalen som del av horrorantologien «XX», med kun kvinnelige filmskapere. «XX» ble lagt ut på Netflix i mars.


Artikkelen fortsetter under videoen.

St. Vincent spilte først med The Polyphonic Spree før hun i 2006 gikk solo og siden har sluppet fem studioalbum – der det selvtitulerte nyeste fra 2014 ble Grammy-nominert.


(©NTB)

ANNONCE