Nyhet

Slipper nytt album i oktober

Hør den første singelen fra Nils Bechs kommende album her!

Nils Bech (bildet) annonserer i dag at han slipper det nye albumet Echo 14. oktober via det kredible amerikanske plateselskapet DFA Records. Albumet følger opp 2014-utgivelsen One Year, som ble anmeldt til tre stjerner her i GAFFA.

— Utgangspunktet for albumet var at jeg så den pågående, evige jakten og utviklingen av kjærligheten i folk rundt meg - og meg selv. Hvordan attraksjon, usikkerhet, rollespill og mangel på kommunikasjon og kjærlighet til seg selv vipper oss av pinnen og styrer store deler av livene våre. Hvor altoppslukende kjærligheten er. I tjueårene hadde jeg en naiv tanke om at når man først fant kjærligheten, så ville den løse alt og vare evig. Nå ser jeg kjærligheten som en pågående, skiftende dynamikk, og i mange tilfeller en jobb, uttaler Nils Bech selv om det kommende albumet.

En snau måned etter albumslippet, nærmere bestemt 9. desember, arrangeres det releasekonsert på Parkteatret i Oslo. Billettsalget til denne konserten er allerede i gang.


Hør Waiting, den første singelen fra det kommende albumet, her:

ANNONCE