Nyhet

Nico & Vinz når nye høyder i USA

Knallsuksessen fortsetter. 'Am I Wrong?' har blant annet klatret hele tolv listeplasser på de amerikanske iTunes-listene det siste døgnet.

En knapp måned er gått siden plateselskapet Warner melde om at singelen Am I Wrong?, som vi etter hvert har blitt godt kjent med her i Norge, var den låten som ble tatt inn på flest amerikanske radiokanaler i USA i løpet av en uke. Mer om det her.

Duoen dro for en ukes tid siden over dammen for å bosette seg i Los Angeles sammen med manager Amanual Kidane og pangstarten i statene var raskt et faktum. Nå har den nådd nok en høydare - Am I Wrong? har klatret til å bli den 20. mest kjøpte låten i iTunes, Apples digitale musikkbutikk, i USA og det siste døgnet har låta steget hele tolv (!) plasser på listen.

Ikke nok med det; nå er den også for første gang inne på den offisielle amerikanske hitlisten Billboard Hot 100, hvor den i skrivende stund holder en 91. plass.


Monsterhitten til Nico & Vinz har tidligere toppet listene både i Norge og Danmark, og duoen mottok også en European Border Breakers Award (EBBA) tidligere i vinter som igjen bekrefter den økte interessen også utenfor landegrensene.

I begynnelsen av påsken spilte pop-duoen hele to konserter på Parkteateret i Oslo, noe som av GAFFAs anmelder ble beskrevet som en lykkefest uten like.

— I grunn var det bare glede fra første stund. Det var tydelig at både backingbandet og gutta selv storkoste seg. Og i trå med deres egen filosofi vokste den delte gleden til noe som var rent til å bli lykkelig av.


Les resten av anmeldelsen her.

ANNONCE