Svensk rapper og Plan Norge med Oslokonsert til inntekt for musikkstudio i Senegal.
I januar 2013 åpnet Studio Timbuktu i slumområdet Pikine i Dakar. Her samles barn og unge hver uke for å øve og spille inn musikk. Samtidig får de opplæring i sine rettigheter, og hvordan de kan engasjere mot barneekteskap, omskjæring og vold, som er et stort problem for barn og unge i området. Timbuktu har som initiativtager fulgt prosjektet i flere år, og besøkt Dakar flere ganger.
Fredag 11. oktober inviterer Timbuktu og Plan Norge til konsert på Parkteatret til inntekt for musikkstudioet i Dakar.
- Det vi gjør her og får til sammen med ungdommene er unikt og spennende. Vi begynner nå å se resultater av det vi jobber med. Jeg er stolt av at vi fikk denne ideen, bygde studioet og at vi fortsetter å komme ned til Dakar i Senegal for å jobbe sammen med ungdommene. Ungdommene sier de er glade for at vi gang på gang komme tilbake for å jobbe sammen med dem, det er fint.
– Barna trenger medisin, mat og vann, men de trenger også å få uttrykke seg. Det skal Studio Timbuktu bidra til, sier Jason Diakité, alias Timbuktu til Plan Norge.
Sted: Parkteatret
Tid: Fredag 11 oktober
Billetter: 295,- + gebyr kan kjøpes via GAFFA.COM/LIVE
Inntekter går uavkortet til musikkstudioet i Dakar.
Se Timbuktu med unge rappere i Senegal her:





