Nyhet

Motörhead-gitarist Phil Campbell død

Gitarist Phil Campbell, kjent fra hardrockbandet Motörhead, er død, melder flere medier. Han ble 64 år gammel.

Familien annonserte dødsfallet i et innlegg på sosiale medier.

"Det er med stor sorg vi meddeler bortgangen til vår elskede far, Philip Anthony Campbell, som gikk fredelig bort i går kveld etter en lang og tapper kamp på intensivavdelingen etter en komplisert operasjon", skriver barna Todd, Dane og Tyla.

Campbell ble født i Wales i 1961 og ble med i Motörhead i 1984. Han ble værende i bandet til frontmann Lemmy Kilmister døde i 2015, da gruppen ble oppløst. Siden 1992 spilte han sammen med den svenske trommeslageren Mikkey Dee.


"Jeg fikk disse triste nyhetene i morges, og det er forferdelig. Jeg kan ikke si at det er et sjokk, for jeg vet at Phil har slitt med helsen sin de siste ti årene siden vi begge forlot Motörhead," sier Dee til Göteborgs-Posten.

LES OGSÅ: Ny Bon Jovi-spillefilm kommer på kino

Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA SE før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.


ANNONCE