En meme-konto har fjernet et innlegg med en liste over sangerens påståtte "fiender" – inkludert Donald Trump og hagenissen Clive – etter press fra Morrisseys management.
Den engelske sangeren og låtskriveren Morrissey er kjent for sin skarpe og ofte satiriske tunge, men han er tydeligvis ikke en fan av å være mål for satire selv.
I hvert fall, ifølge Stereogum, har han fått en sarkastisk Instagram-kommentar om seg selv fjernet av Morrissey-meme-skaperen MozPosting.
LES OGSÅ: Morrissey avlyser konsert – etter søvnmangel
Kommentaren, som etterlignet oppsettet til Morrisseys offisielle nettsted Morrissey Central, besto av en lang liste med kjente personer som Morrissey anså som "fiender", såkalte "Malefactors".
En liste som inkluderte alt fra tidligere The Smiths-gitarist Johnny Marr, som Morrissey har hatt et anstrengt forhold til i mange år (og som også nevnes tre ganger underveis), til prinsesse Diana, den britiske statsministeren Keir Starmer, Donald Trump, Elon Musik, avisen The Guardian, en lang liste med musikere, flere fiktive karakterer, inkludert Skipper'n, Lisa Simpson og Ronald McDonald, og en "svært dømmende" hagenisse ved navn Clive. Se hele listen nedenfor.
Ifølge en rekke nå slettede Instagram-historier, sitert av Stereogum, skrev MozPosting at han hadde mottatt en offisiell forespørsel fra Morrisseys management om å fjerne innlegget på grunn av "opphavsrettsbrudd" og "parodi", noe han nå har gjort.
"Profilen har alltid vært ment som satire og parodi, men jeg ønsker ikke å skape unødvendige problemer", skriver profilen, og fortsetter: "Jeg er en stor fan av mannens musikk, og hele situasjonen har vært utrolig nedslående."
"That Joke Isn't Funny Anymore", fristes man til å skrive, for å sitere tittelen på en sang av The Smiths fra 1985.
For noen dager siden rapporterte Morrisseys offisielle nettside at Morrisseys tidligere manager hadde blitt gjort oppmerksom på at ni forskjellige personer utga seg for å være Morrissey på nettet, og at flere av dem uttrykte forskjellige politiske synspunkter. En av disse personene skal ha en forbindelse til et tidligere medlem av The Smiths. I samme sammenheng ble det rapportert at Morrissey aldri har eid en smarttelefon og aldri bruker sosiale medier og kommuniserer utelukkende via sin offisielle nettside.
Den 27. juni kommer Morrissey til Norge for å opptre på Nova Spektrum i Lillestrøm.
LES OGSÅ: Morrissey slipper nytt album – første på seks år
Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA DK før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.





