Filmen om Liam og Noel Gallaghers gjenforening har premiere i september. Se traileren her.
I 2024 annonserte Oasis at bandet skulle gjenforenes etter 16 år. Det ble markert av verdensturnéen Live '25, som den kommende dokumentaren Don't Look Back In Anger følger tett.
Nå har den første traileren kommet.
LES OGSÅ: Motörhead markerer 20 år med Kiss of Death
Filmen har premiere på utvalgte kinoer 11. september, før den blir tilgjengelig på Disney+ i Norge senere i år.
Dokumentaren følger brødrene under Live '25-turnéen, som startet i Cardiff 7. juli 2025 med Oasis' første konsert på 16 år.
Ifølge en pressemelding sier filmskaperne at filmen gir tilgang til øvelser, backstage og scenen, samt inneholder de første fellesintervjuene med Liam og Noel Gallagher på over 20 år.
Bak prosjektet står Peaky Blinders-skaperen Steven Knight, som beskriver filmen som mer enn en konsertdokumentar.
«Den verdensomspennende Oasis-turneen samlet generasjoner, kulturer og land, og talte til en splittet verden om forsoning. Don’t Look Back In Anger er ikke bare din billett til konserten – det er også et backstage-pass og en plass ved bordet når Liam og Noel setter seg ned sammen for første gang på 15 år og forteller historien slik den var og er.»
Oasis’ comeback kom etter år med offentlig konflikt mellom brødrene Liam og Noel Gallagher. Live '25-turneen inkluderte 41 utsolgte konserter i 14 land og ble besøkt av mer enn to millioner mennesker. Settlisten inkluderte klassikere som «Don’t Look Back In Anger», «Wonderwall» og «Champagne Supernova».
Se traileren nedenfor.
Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA DK før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.





