Jonathan Cain er ikke begeistret for The Boss' politiske uttalelser.
Jonathan Cain, keyboardist og korist i det amerikanske softrock-veteranbandet Journey, er ikke begeistret for Bruce Springsteens politiske uttalelser. Det sier han i et intervju med podkasten The Complete Disaster Network, her sitert av NME.
«Folk som Bruce Springsteen må holde kjeft. Helt ærlig, Bruce, hold kjeft. Hvem andre? Robert De Niro. Jeg mener, hvem tar det seriøst, folkens? Helt ærlig. Hold dere til å lage kunst.»
Cain fortsetter:
«Jeg prøver å holde politikk ute av musikken min. Nå gir jeg ut denne patriotiske sangen, «The Winds of Freedom: A Salute to America», fordi jeg er patriot inn til beinet. Akkurat som Kid Rock, som er vennen min – vi er et par patrioter, og vi elsker flagget vårt og nasjonen vår. Og vi vokste opp på den måten.»
Jonathan Cain legger til at «vår jobb» som kunstnere er å forene folk. Han påpeker at både demokratiske og republikanske velgere synger med på Journeys største hit, «Don’t Stop Believin’», på bandets konserter.
Han sier videre at han tidligere likte Springsteen, men ikke lenger:
«Han er en irriterende, bitter gammel mann. Jeg mener, stopp. Du er født i USA, ikke sant, kompis? Så oppfør deg som om du er det. Men selv den sangen, «Born in the U.S.A.», hvis du ser på teksten, er jo drittslenging mot landet vårt.»
I mai uttalte Springsteen seg under en konsert i Washington, D.C. sterkt kritisk til Donald Trumps såkalte «anti-weaponization»-fond, som skal kompensere dem som var involvert i stormingen av Kongressen i 2021.
LES OGSÅ: R. Kelly har bedt Donald Trump om å omgjøre domfellelsen
Journey er for tiden i gang med sin avskjedsturné, som ventes å vare til 2027. Bandet ble dannet i San Francisco i 1973. Leadgitarist og korist Neal Schon er bandets eneste opprinnelige medlem, mens Jonathan Cain ble medlem i 1980.
Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA DK før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.


