Nyhet

Direktør trekker seg etter omfattende kritikk og Epstein-avsløringer

Casey Wasserman kunngjør nå at han selger selskapet sitt og beklager sin tidligere kontakt med den dømte sexforbryteren Ghislaine Maxwell.

Kritikken har strømmet inn mot talentbyrået Wasserman, og spesielt administrerende direktør Casey Wasserman, etter publiseringen av en rekke flørtende e-poster han utvekslet med den dømte sexforbryteren Ghislaine Maxwell.

LES OGSÅ: Artister forlater talentbyrå – etter Epstein-kobling

Saken har nå fått Casey Wasserman til å beklage til sine ansatte og selge talentbyrået. Han skriver dette i en melding til sine ansatte, som The Hollywood Reporter har fått innsikt i.


"Først og fremst vil jeg beklage til dere. Jeg er dypt lei meg for at mine tidligere personlige feil har forårsaket dere så mye ubehag", skriver han og forklarer:

"Det (kontakten mellom Wasserman og Maxwell, red.) var flere år før deres kriminelle oppførsel kom frem i lyset."

Casey Wasserman skriver at han har blitt en distraksjon fra byråets interesser og at han allerede er i ferd med å selge.


Kunngjøringen kommer etter at flere store stjerner allerede har forlatt Wasserman. Blant annet har både popstjernen Chappell Roan og Wednesday stoppet samarbeidet med byrået.

Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA DK før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.

ANNONCE