Nyhet

Viagra Boys om kommende utgivelse: «Følelsesladet»

Etter to gjenværende turnékonserter går Viagra Boys i studio. Der venter arbeidet med nytt materiale som bandet beskriver som eklektisk rock'n'roll.

Viagra Boys jobber med ny musikk og planlegger å gå i studio etter de siste konsertene på den pågående turneen, forteller bandet til NME. Stockholmsbandet har allerede brukt det siste året på å samle ideer og spille inn demoer og riff.

– Vi har to konserter igjen på denne turneen, så skal vi i prinsippet bo i studio, sier vokalist Sebastian Murphy.

LES OGSÅ: Jack White spiller "Jolene" for første gang på 19 år


Hvordan den nye musikken kommer til å låte, er fortsatt uklart. Keyboardist Elias Jungqvist beskriver den som «eklektisk», mens Murphy utdyper:

– Eklektisk rock'n'roll. Vi får se. Uansett hvordan det låter nå, kommer det sannsynligvis ikke til å låte sånn senere, så det er vanskelig å si. Det er for tidlig.

Jungqvist sier samtidig at bandet har funnet en rød tråd i det kommende materialet: følelser.


Viagra Boys' siste album Viagr Aboys ble utgitt i 2025 og spilt inn i bandets eget studio i en tidligere sementfabrikk i Stockholm. Albumet ble samprodusert med Pelle Gunnerfeldt.

Denne artikkelen ble opprinnelig publisert på GAFFA SE før den ble oversatt og publisert på GAFFA NO.
ANNONCE