Nyhet

Øya 2026 kjører på med variert førjulsslipp

Thomas Dybdahl, SLOMOSA, Reolô og Nonne står klare til å opptre i Tøyenparken kommende august.

Øyakontoret har maur i rumpa om dagen; med slipp på slipp som fortsetter å bygge opp kriblende forventninger til høykvalitets Oslo-sommer med deilig musikk, pils og sol. I dag ble fire nye artister klistra på 2026-plakaten.

Thomas Dybdahl spiller fredag 14. august og befinner seg midt i et av de sterkeste øyeblikkene i karrieren, med utsolgte hus og strålende anmeldelser. Dybdahl er aktuell med singelen "Let Me Love You" – første smakebit fra et kommende album som slippes neste år.

Torsdag 13. august skal stoner-rock -fenomenet SLOMOSA opptre for første gang på Øya. Bandet har i nyligere tid gjort seg bemerket med sin Spellemann-vinnende plate Tundra Rock (2024) og turneer i både Europa og USA.


Folkemusikk-eksperimentet Reolô tar med seg sitt smått tidløse univers til Tøyenparken, med rytmer, groove og tekster som speiler samtiden, mens Nonne, kjent for sitt polysjangerøse uttrykk, fyller scenen med melankoli, mystikk og fengende melodier.

Flere artister slippes etter nyttår.

LES OGSÅ: Japanske musikere blir kansellert i Kina


ANNONCE