Nyhet

Tok fela og spilte konkurrentenes låter

GAFFA.no - alt om musikk.

Alexander Rybak varmer opp før Melodi Grand Prix-finalen lørdag med å legge felespill på alle konkurrentenes låter.

Videoen med det Rybak selv kaller «fiolinjammen» hadde bare på det første døgnet etter at den ble lagt ut søndag, nær 73.000 visninger på YouTube.

LES OGSÅ: David Byrne er fan av norske fengsler.


Der hyller Rybak sine ni medkonkurrenters bidrag gjennom å spille fele på utdrag av låtene deres. Kun på Alejandro Fuentes spanske låt Tengo Otra har han ikke lagt fiolin til sangen: I stedet bruker han fela som perkusjonsinstrument – og dansepartner.

— Ja visst er Melodi Grand Prix en konkurranse, men i år er det virkelig en fest av en konkurranse, og fela har blitt forelska i alle låtene, skriver Alexander Rybak på Facebook. Han karakteriserer årets startfelt for «den beste lineupen i Melodi Grand Prix-historien».

Artikkelen fortsetter under videoen.


— Jeg digger alle låtene, bedyrer supervinneren fra 2009, som nå prøver seg på ny med sin egen That's How You Write A Song.

— Jeg har rutinen. Men den beste sangen vinner som oftest, sa Rybak til NTB da det ble kjent at han omsider har sagt ja til Melodi Grand Prix-deltagelse igjen. Blant låtene han har sansen for å spille med på, er Aleksander Walmanns Talk To The Hand.


LES OGSÅ: «Popband med vrangforestillinger».

— Hvis du vinner MGP, er det sjanse for at jeg sniker meg med i bagasjen til Portugal, hilser han til Walmann på sosiale medier. Alexander Rybak har ett råd til TV-titterne som skal bivåne MGP-sirkuset:

— Det blir uhyre likt i år, så husk å stemme på deres favoritter!


(©NTB)

ANNONCE