Nyhet

Musikalen setter salgsrekord - har kun opplevd samme type trøkk én gang

GAFFA.no - alt om musikk.

Billettsalget går virkelig unna for Kristin Lavransdatter på Den Nationale Scene i Bergen. 

NÅ melder teatret om rekordhøyt forhåndssalg. Over 90 prosent av billettene er allerede solgt når det nærmer seg urpremiere på Den Nationale Scene 10. februar.

«Ti dager før premiere hadde nærmere 24.000 billetter blitt revet bort. Teatret har telefonstorm og køer i billettluken», heter det i pressemeldingen.


LES OGSÅ: 11 essensielle album du må høre i februar.

Her meldes det at man bare én gang tidligere har opplevd lignende forhåndssalg – og det var på musikalen «Les Misérables» i 2008.

Teatersjef Agnete Haaland sier Sigrid Undsets bøker er en kulturskatt.


I musikalform

Det er Svein Sturla Hungnes som har dramatisert historien og gitt den musikalform. Sammen med Brit Bildøen står han bak sangtekstene, mens musikken er komponert av Julian Berntzen.

LES OGSÅ: Reportasje fra Trondheim Calling.


Det er Herborg Kråkevik og Hans Marius Hoff Mittet som spiller hovedrollene når historien entrer scenen i Bergen.

— Det er fantastisk å få fordype seg i en rolle med så stort spenn. Ikke bare er det en lidenskapelig kjærlighetshistorie mellom Kristin og Erlend – fortellingen skildrer også deres turbulente samliv, Kristins rolle som husfrue og mor og ikke minst hennes kvaler over livsvalgene hun har tatt, sier Kråkevik. Hun skal spille Kristin fra hun er 16 til hun er nærmere 50 år.

(©NTB)


ANNONCE