GAFFA.no - alt om musikk.
Den populære amerikanske hiphop-trioen er bekreftet til festivalen Palmesus denne sommeren.
Det skriver arrangørene bak Kristiansand-festivalen i en pressemelding tirsdag morgen.
For festivalsjef Leif Fosselie er det en gledens dag:
— Vi har store ambisjoner om å skape en helt uforglemmelig Palmesus-utgave i sommer som på mange måter blir en eneste stor feiring av våre 10 år med strandfest nede i vannkanten på Bystranda, og derfor er det veldig stas å lande det ene førstevalget etter det andre! Migos er trolig den mest aktuelle gruppen uansett sjanger akkurat nå, og det at vi klarte å booke dem synes jeg er fantastisk motiverende men også bekreftende på den posisjonen vi etter hvert har opparbeidet oss.
LES OGSÅ: Stort intervju med Lady Gaga.
Den hyllede amerikanske hiphop-trioen slo gjennom i 2013 med låta Versace, og slapp nylig oppfølgeren til fjorårets fullengderdebut, Culture. Til tross for litt lunken anmeldelse her i GAFFA har ikke responsen ellers latt vente på seg for det som med god margin er den største kontemporære rapgruppen i verden akkurat nå.
Artikkelen fortsetter under videoen.
Etter bare 24 timer lå Culture II på førsteplass i 50 land med over 50 millioner streams, og hvis man tar med Offset (den ene av tre familiemedlemmer som utgjør gruppa), okkuperte Migos hele seks av ti låter på topp-10 lista på Spotify i USA.
LES OGSÅ: Justin Timberlake til Norge.
Slippet av Migos i dag er det første av flere store slipp til det allerede utsolgte 10-årsjubileet for Palmesus, som markedsfører seg som «Skandinavias største strandfest».
Festivalen går av stabelen på Bystranda i Kristiansand, 6. og 7. juli.