GAFFA.no - alt om musikk.
«La La Land»-regissør Damien Chazelle (bildet) teamer opp med Netflix når han er klar med ny TV-serie.
Den Oscar-vinnende regissøren er klar med et nytt prosjekt: «The Eddy», en musikal-serie, som skal spilles inn i Paris.
LES OGSÅ: «The Simpsons»-komponisten har fått sparken.
Han vil selv regissere to episoder av den første sesongen, som i alt er åtte episoder lang. Serien er ifølge Variety sentrert rundt en nattklubb, eieren til nattklubben og et husband i Paris.
Dialogene i serien vil være både på fransk, engelsk og arabisk.
Stjernelag
Glen Ballard, som har co-skrevet and produsert album som Michael Jacksons Bad (Man In The Mirror) og Alanis Morissettes Jagged Little Pill (Hand in My Pocket) vil komponere musikken til serien. «This Is England»-manusforfatter Jack Thorne vil skrive manuset med «Six Feet Under»-produsent Alan Poul.
Artikkelen fortsetter under videoen.
«Jeg har alltid drømt om å filme i Paris, og jeg synes det er veldig stas å teame opp med Jack, Glen og Alan. Jeg er veldig glad for at vi har funnet et hjem til den på Netflix, har Chazelle uttalt, ifølge Rolling Stone.
«The Eddy» er Chazelles første prosjekt etter at han vant Oscar for beste regissør for filmen «La La Land».
LES OGSÅ: «Vi har skapt vår egen nisje».
Prosjektet ble annonsert i april, men det er først nå det er kjent at Netflix har fått eksklusive rettigheter til serien.