Nyhet

Artistens manager dømt til seks års fengsel: «Han stjal min drøm»

— Ikke bare stjal han fem millioner dollar i kontanter fra meg, han stjal en drøm, sa Alanis Morissette om sin tidligere manager, som nå er dømt til seks års fengsel.

— Ikke bare stjal han fem millioner dollar i kontanter fra meg, han stjal en drøm, sa Alanis Morissette om sin tidligere manager, som nå er dømt til seks års fengsel.

Domsutmålingen falt i kjølvannet av at blant andre Alanis Morissette (bildet) vitnet i Los Angeles-retten onsdag. Ifølge Variety skal manageren ha innrømmet å ha underslått fem millioner dollar fra Morissette mellom 2010 og 2014, så vel som to millioner dollar fra fem andre, ikke navngitte klienter.

Dommer Dolly Gee valgte å gi en enda strengere straff enn aktor ba om, og sa at hun for en gangs skyld følte at domsretningslinjene «ikke var strenge nok».


LES OGSÅ: Videopremiere med Unnveig Aas.

Alanis Morissette fortalte i retten hvordan hennes evne til å stole på folk var blitt dypt rystet, og mintes hvordan manageren pleide å begynne å gråte når hun konfronterte ham om finansene sine. Han «utnyttet min empatiske personlighet», sa hun.

Jagged Little Pill-stjernen la ut på turné slik han anbefalte, og mens de gikk i tap anbefalte han henne fremdeles å bruke mer penger.


— Han skapte seg et alibi helt fra starten, sa hun i retten.

Artikkelen fortsetter under videoen.


Manageren har på sin side prøvd seg med et åpent brev i The Hollywood Reporter, der han hevdet han var spille- og dopavhengig og ber om unnskyldning. Hans advokat ba i følge BBC om 12 måneder og en dag i fengsel og 12 måneders hjemmesoning.

LES OGSÅ: Annonserer eksklusive intimkonserter i Norge.

Men dommer Gee mente han var drevet av «grådighet» og et ønske om å leve over evne – og slo langt hardere til.


(©NTB)

ANNONCE