Nyhet

Morrissey innlagt

Smiths-legenden tvunget til å avlyse konserter.

Morrissey ligger på sykehus, og blir dermed nødt til å avlyse seks konserter i USA. Det var i forrige uke at den tidligere Smiths-sangeren ble innlagt med en mistenkt urinveisinfeksjon, som etterhvert skulle vise seg å være et magesår. Han forventes å friskne til snart, men de planlagte konsertene blir det ikke noe av. 

Man kan også lure på om det blir noe av mannens neste album. I følge Morrissey sjøl har han et helt nytt album klart, men som i mangel på platekontrakt forblir uutgitt. Visstnok skal Morrissey ha problemer med å tilpasse seg nye forhold i musikkbransjen og mener kontraktforslagene han har fått er for dårlige. I høst holdt det på å løse seg, men det rant til slutt ut i sanden. 

– Det ser fortsatt mørkt ut, men jeg har funnet meg i det nå. Jeg eksisterer kun live og på YouTube, det er det hele. Vi var klare til å spille inn det nye albumet i hele 18 måneder, men ingen bet på. Sony ga meg et tilbud, men det var såpass dårlig at det ville endt opp med at jeg betalte allting sjøl og deretter delte profitten med plateselskapet. Det regnestykket går ikke opp, sa Morrissey til australske Herald Sun i oktober i fjor. 


Mange har i etterkant oppfordret Morrissey til å gjøre som flere og flere artister gjør i disse dager, og gå rundt plateselskapene og gi ut musikken selv. Til dette svarer Moz via fansiden True To You at han «Mine talenter ligger ikke i DIY.» 

Da gjenstår det rett og slett å se om det nye albumet noengang dukker opp.

Inntil det eventuelt skjer kan fansen glede seg over Morrisseys opptreden med den nye låten «Action Is My Middle Name» fra Late Show med David Letterman for et knippe uker siden:


 

ANNONCE