Nyhet

The Big Pink halveres

Robbie Furze er nå eneste medlem i det britiske elektrorockensemblet.

Femti prosent av den londonbaserte duoen forlater bandet for å jobbe med sitt eget plateselskap, Merok. Det er Milo Cordell som velger å forlate duoen, skriver Robbie Furze i en e-post til det britiske musikkmagasinet NME. Bandets gjenværende halvpart bekrefter derimot at den planlagte oppfølgeren til albumet «Future This» vil bli utgitt som planlagt.

– Jeg befinner meg for tiden i studioet og er godt inne i prosessen med å lage The Big Pinks tredje album, kunne Furze legge til. Han skal i skrivende stund være i gang med å samarbeide frem det kommende album. På The Big Pinks hjemmeside lå det tidligere en rekke videoklipp fra studioet, men samtlige snutter har nå blitt fjernet, formodentlig på grunn av halveringen av den den rosa medlemsmassen.

«Future This» utkom i midten av januar i fjor, og ble anmeldt av GAFFAs Jesper Buhl, som kunne melde om en vellykket toer.


– Mest sentralt står derimot pop-rock-låtene i storformatdrakt og de himmelstrebende vokalprestasjonene. På låter som eksempelvis «Rubbernecking» synes trangen til å skape storhet å stå litt i veien for den gode smaken, men det er kanskje en risiko man må ta når man skaper popmusikk på denne skalaen, skrev Buhl, og ga utgivelsen fire stjerner.

ANNONCE